Round 4 Team Selections

Premier Division vs Camden @Fairfax Oval 3:40pm

Backs: Jake Roberts, Ben Bourke (c), Jon Vlatko
Half-Backs: Kieran Emery, Yannick Malligan-Saville, Lewis Waters
Centres: Jordan Etto, Daniel Spiteri, Connor O’Brien
Half-Forwards: Reuben Haupt, Jamie Vlatko, Peter Vlatko
Forwards: Brandon Clark, Mark Weekes, Trent Stubbs
Followers: Andrew Browning, Karl Merson, Eugene Kruger
Bench: Zach Johns, Cam Wilson, Nate Campbell, Jimmy Regan
Coach: Lindsay Scown

INs: Regan, Roberts, P. Vlatko, Kruger, Bourke
OUTS:
Steer, Saywell, Stewart, Turner, Drinkwater

Congratulations to Jake Roberts making his Premier Division debut this weekend

Premier Division Reserves vs Camden @Fairfax Oval 1:40pm

Backs: Xander Van Vliet, Nick Johns, Matthew Scholz
Half-Backs: Brendon Vielhauer, Josh Cutting, Thomas Zdrillic
Centres: Martin Karafalis, Dean Costello, Luke Mansour
Half-Forwards: Josh Duncan, Alex Foxall, Thomas Polverino
Forwards: Blake Jones, Jared Patira, Damien Gatte
Followers: Lachie Cox, Daniel O’Connor, Ryan Fitton (c)
Bench: Mitchell Perl, AJ Baddock, AC Mohammed, Xander Newton, Thomas Stewart
Coach: Matt O’Connor

INs: Mohammed, Newton, Cutting, Zdrillic, Mansour
OUTs:
Trewin, Waterhouse, Roberts, Ford

Congratulations to Luke Mansour making his club debut this weekend

Under 19’s Division One vs Camden @Fairfax Oval 6:10pm

Backs: Cam Wood, Calum Sproull, Brock McMillan
Half-Backs: Callum O’Donnell, Bailey Sims, Luke Jackson
Centres: Corey Dowle, Josh Large (cc), Will Mitchell (cc)
Half-Forwards: Andre Sultana, Matt Dowers, Keegan Brady
Forwards: Will buy modafinil india online Cashmore, Jono Blunden, Nathan Adams
Followers: Alex Hunter, Dan Saywell, Oskar Bieganski
Bench: Adam Mrazek. Jared Calear King, Tim Arthur, Jamie Murphy
Coach: Peter Van Vliet

INs: Saywell, Calear King, Blunden, Murphy, Jackson, Brady, Dowle
OUTs: McVey, Visser, Garnett, Van Vliet, Grove

Congratulations to Jared Calear King and Jamie Murphy making their club debuts this weekend

Women’s Division One vs Wollongong @North Dalton Park 1pm

Backs: Maddie Ferguson, Breanna Donnellan, Alexandra O’Grady
Half-Backs: Dana Polverino, Jordy Roughan (c), Naomi Richardson
Centres: Caiti Rogers, Chloe Arndt, Meg Gasser
Half-Forwards: Bailee Hourigan, Laura Moran, Tara Kilminster
Forwards: Georgia Bower, Brenna Tarrant, Ally Dallaway
Followers: Em Goodsir, Amy Stedman, Jess Bannerman
Bench: Kayla Treadgold-Simons, Aimee Cornwall, Bobbi Kelly
Coach: Phi Bester

INs: Bower, Treadgold-Simons, Bannerman
OUTS:
 Torpy, Deith

Division Two vs Camden @Fairfax Oval 11:50am

Backs: Daniel Bull, Jack De Goia, James Adler
Half-Backs: Stephen Tumminello , Andrew Tumminello , Jake Simpson
Centres: James Salvador, Troy Jones, Mitchell Perl
Half-Forwards: Xander Newton, Adam Dawes, Mathew Hall
Forwards: Ben Bridie, Lochlan Fisher, Sam Abouzeid
Followers: Andrew Bean, Darren Mahenthirarajah, Benjamin King
Bench: Josh LeGuier, Eamon Daley, Ben Gualterio, Dave Taylor
Coach: Michael Lambert

INs: Newton, Perl, Daley
OUTs:
Hay, Thompson, Organ, AC

Good Luck to all East Coast Eagles sides today in Round 4

Go the Eagles

BM18